راننده ماشین پخش و وظایف و ویژگی هایش

راننده ماشین پخش

راننده ماشین پخش و وظایف و ویژگی هایش

4.8/5 - (5 امتیاز)

راننده پخش و دانستن وظایف راننده ماشین پخش و ویژگی های راننده توزیع و پخش نیز جزو نکات ریز اما بسیار تأثیرگذار است که اغلب شرکت ها نسبت به آن بی توجهی میکنند.

شاید آنقدری که در مورد حقوق راننده پخش بررسی کرده باشید، در رابطه با وظایف و ویژگی های اخلاقی و حرفه ای او تحقیق نکرده باشید.

در یک شرکت توزیع و پخش بزرگ و موفق به تمامی نیروها و بخش ها از سرپرست فروش،‌ سرپرست توزیع، سوپروایزر فروش،‌ ویزیتور، موزع و راننده پخش مویرگی اهمیت داده میشود و همواره در صدد جذب بهترین نیروها و افزایش توانایی ها و ارتقاء سطح کیفی آنها هستند.

راننده ماشین پخش مویرگی بر یکی از مهمترین مؤلفه های عرصه توزیع و پخش یعنی سرعت پخش تأثیر مستقیمی دارد.

این نکته را عرض کنیم که راننده ماشین بسته به نوع پخش و یا شرکت پخش و امکانات و سیاست آن میتواند نقش ویزیتور و توزیع کننده را هم ایفا کند که در مقالات قبلی به آن اشاره شده است.

به طور مثال در پخش مویرگی گرم، کالا در همان لحظه ویزیت به مشتری تحویل داده میشود. در این نوع از پخش مویرگی اغلب ویزیتور و موزع یکی هستند و گاه پیش می آید که راننده ماشین پخش مویرگی، همه این وظایف را به عهده دارد.

در این میان شخص مورد نظر باید علاوه بر ویژگی های راننده پخش که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، ویژگی های ویزیتور حرفه ای را نیز بداند و مقاله موزع کیست دسیما را هم مطالعه کرده باشد.

در اینصورت وظیفه ی این فرد بسیار بیشتر و حساس تر میشود و به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به یک راننده ماشین توزیع و پخش نیاز خواهد داشت.

راننده پخش، راننده توزیع

توصیه دسیما این است که برای هر یک از بخش ها از نیروی تخصصی مربوطه استفاده و به ارتقاء توانمندی های فنی و تخصصی آن ها اقدام کنید؛ با این وجود ممکن است بنا به مسائل اقتصادی یک شرکت قصد استفاده از یک نیرو در قالب این شغل ها را داشته باشند که باید در استخدام نیرو نهایت دقت را به خرج دهند.

همچنین در مقاله ای جداگانه به ویژگی های ماشین پخش مویرگی اشاره کرده ایم که راننده ماشین پخش نیز باید نسبت به نکات مطروحه در آن مقاله هم آگاهی داشته باشد.

راننده پخش مسئولیت هرآنچه که به خودرو مربوط میشود را به عهده دارد؛ از خرابی خودرو و اصطکاک تا تصادف ماشین پخش و غیره.

از این رو راننده ماشین پخش مویرگی باید مدام به بررسی سلامت ماشین بپردازد و نهایت دقت را در رانندگی به خرج دهد چرا که از دور خارج شدن ناگهانی یک ماشین میتواند فرایند توزیع و پخش را به ویژه در شرکت های پخش کوچک دچار مشکل کند.

از طرفی سلامت بار و سالم به مقصد رساندن کالاها نیز به عهده راننده ماشین پخش است و این مسئولیت وی در نحوه رانندگی را دوچندان میکند.

نحوه چیدمان کالا در ماشین به خصوص هنگامی که بخشی از ماشین از محصول خالی میشود نیز طبق توافقات و تعداد نیروها تعیین میشود، با این وجود راننده باید نسبت به این موضوع نیز حساس باشد و آن را بررسی کند.

در کل این موضوع و همچنین مواردی چون تحویل کالا از انبار و تحویل کالا به مشتری به ویژه زمانی که حجم آن زیاد است، نظافت ماشین و غیره از اموری هستند که باید بین راننده و موزع مشخص شود تا اصطکاک و یا کوتاهی در کار صورت نگیرد.

روش های پخش کالا

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، تغییر تیم ها یعنی ویزیتور، راننده ماشین پخش، موزع و تحصیلدار است در بازه های زمانی کوتاه است تا از احتمال تبانی و کلاهبرداری توسط تیم های شکل گرفته جلوگیری شود.

راننده ماشین به ویژه در پخش مویرگی گرم باید از ظاهر و لباس مناسب و ترجیحاً لباس رسمی شرکت برخوردار باشد؛ او اغلب با مشتری هم در ارتباط است و ظاهر او تأثیر مستقیمی بر ادامه همکاری خواهد داشت.

همچنین اخلاق و برخورد او نیز باید حرفه ای و مؤدبانه باشد؛ اغلب ماشین های توزیع و پخش کالا که در جلوی فروشگاه ها توقف کرده اند با مشکلاتی چون ترافیک ایجاد شده به واسطه توقف ماشین، محل پارک ماشین و غیره مواجه میشوند.

از این رو میطلبد راننده ماشین توزیع از سعه صدر، بردباری و اخلاق نیکو برخوردار باشد تا از درگیری های احتمالی جلوگیری شود.

مهمتر از همه اینکه راننده ماشین خودروی پخش مویرگی باید بهترین مسیرها را جهت توزیع سریع و امن کالا به دست مشتری انتخاب کند و به عبارتی شناخت جامع و کاملی از مسیرها و خیابان های شهر به ویژه منطقه ای مطبوعش داشته باشد.

بنابراین میتوان گفت راننده ماشین پخش از جهت امنیت و سرعت انتقال کالا، نحوه برخورد با مشتری و ساکنین محل مشتری و ظاهرش باید مورد توجه قرار بگیرد و در هنگام استخدام راننده پخش و تعیین حقوق راننده پخش به آن توجه شود.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.